|
Navn: Claes Thomsen Født: 1982 Uddannelse: Kontoruddannelse med speciale i kundekontaktcenter Afdeling: Kundeservice Ansat hos 3: Siden 1. oktober 2006
|

|
Arbejdsmiljøet er ungt, men seriøst
Hos 3 sker der hele tiden noget, og der er fart over feltet. Men selv om arbejdsmiljøet er ungt og dynamisk, er det også meget seriøst. Ledelsen er gode til at holde os orienterede med, hvad der foregår – for eksempel til månedlige staff briefings, hvor vores direktør opdaterer os med seneste nyt om virksomheden.
3 tilbyder kontaktcenteruddannelse
Da jeg havde været hos 3 et par år, tog jeg en såkaldt Kontaktcenteruddannelse på 3’s regning. Kontaktcenteruddannelsen bliver tilbudt til alle over 25 år, der har over 3 års erhvervserfaring og som ikke har nogen uddannelse.
Nu har jeg en uddannelse på papir!
Uddannelsen er primært salg- og servicebaseret, og man skifter hele tiden mellem at være en uge i skole og en periode på arbejdspladsen. Det fik jeg rigtigt meget ud af, og den gav mig et godt indblik i, hvordan en virksomhed fungerer. Og nu har jeg en uddannelse på papir - det er jeg meget glad for.